Karneval

Chystáme sa na Vianoce

Návštívil nás Mikuláš

Beseda s babkami

Október - mesiac úcty k starším. Aj tento rok sme si uctili naše babičky, ktoré sme si pozvali na besedu
do našej škôlky. Pozvanie prijala babka Mária Greňová a babka Marta Žibeková. Porozprávali nám čo všetko v živote zažili, čím písali v škole, ako sa kedysi dávno obliekali do školy. Deti si pre ne pripravili pekný tanček a taktiež básne. Za ich príjemné stretnutie dostali od nás pekný darček. Deti boli odmenené cukríkom.

Deň jablka

Dňa 11.10.2016 sme pre deti pripravili veľký Jablkový deň. Každé dieťa pri príchode do triedy dostalo čelenku s logom jablko. Škôlka sa zmenila na rozprávkovú záhradu plnú prekvapení. Počas tohto dňa sa deti dozvedeli o jablku všetko, čo sa dozvedieť mohli. Oboznámili sa, prečo je jablko potrebné pre človeka. Jablko  je vynikajúce na zdravé zuby, čistí ústnu dutinu, podporuje trávenie. Jablko je plodom jablone. Má okrúhly tvar a jeho farba môže byť červená, zelená alebo žltá.

Stačí skutočne jedno jablko denne a budeme sa cítiť aj vyzerať lepšie. Jabloň je u nás najrozšírenejším ovocným stromom a je právom považovaná za najstarší ovocný strom. A práve preto by sme mali čo najviac konzumovať naše sezónne ovocie - jablko. Denná odporúčaná dávka je aj niekoľko jabĺk denne, minimálne však jedno.

V triede sme si pre deti pripravili množstvo aktivít ako: kreslenie, strihanie, odtláčanie a skladanie jabĺčka. Aktivita, na ktorej si deti pochutnali bol jablkový koláč, ktorý si spoločne s pani učiteľkou upiekli. Deti strúhali jablká, vaľkali cesto, vymastili plech, cesto zvinuli a natreli vajíčkom. Bodkou za príjemným dopoludním bola rozprávka "O jabĺčku ." Popoludní si rozprávku zreprodukovali a zdramatizovali.